Okullarda Uygulanacak Protokollerin Görüntülü Anlatımı Paylaşıldı

Eğitim ve Bilim Bakanlığı, UNICEF ve USAID’in desteğiyle, 1 Ekim’den itibaren okullara geri dönecek olan sınıflara öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin uyması gereken protokolleri gösteren bir video hazırladı.

Video, Eğitim ve Bilim Bakanlığı, Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska ve UNICEF ile USAID’in Facebook profillerinde paylaşıldı.

Eğitim ve Bilim Bakanlığından yapılan açıklamada”Bu okul yılının diğerlerinden çok farklı olacağı öğretimin özel koşullar altında gerçekleşeceği, ancak hepimizin öngörülen protokollere uyarsak, kendimizi virüsün yayılmasından kolayca koruyabileceğiz”denildi.

Yapılan video’da okullara fiziksel olarak katılacak birinci, ikinci ve üçüncü sınıflar için çok önemli olacağı ve pandemi sürecinde bir okul gününün nasıl olacağı açık bir şekilde anlatıldığı belirtildi.

Protokollere göre, her çocuğun okula girişte sıcaklığı ölçülücek ve çocukların okulda kaldıkları süre boyunca en az 1,5 metrelik bir mesafe bırakmaları gerekecek. Yüze maskeleri takmaları zorunlu olup, sınıfların sık sık havalandırılması yapılacak.