Siyaset uzun soluklu bir süreç, bizim yaşımız da genç.

HAYIRLI OLSUN VE TEBRİK EDERİM

Ülkemizde düzenlenen erken parlamento seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Seçim sonuçları resmi olarak hala açıklanmış ve tam olarak sonuçlanmış olmamasına rağmen, kurulacak olan yeni mecliste Makedonyali Türklerini şimdilik iki Türk Milletvekilinin temsil edeceği anlaşılmakta.

Bu vesileden yararlanarak TDP Genel Başkanı dostum Sayın Dr. Beycan İlyas’ı ve THP Genel Başkanı Sayın Enes İbrahim’i tebrik ediyor, yeni görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum.

Gönül isterdi ki Parlamentoda Makedonyalı Türkleri daha fazla Türk milletvekilleri olarak temsil edebilelim ama mevcut seçim sisteminin buna izin vermediğine ve bu şekilde Türkler olarak haklarımızın yenildiğine bir kez daha şahit olduk. Bir bölgede aynı sayıda oyla milletvekili çıkabiliyorken maalesef diğer bölgede dağılım buna izin vermeyebiliyor.

Bu kısa kampanya süresince soydaşımızın gösterdiği yakın ilgi Biz Türkiyeyleyiz Türkiye Bizimle sloganıyla özetlenen anlayışımızın halkımızda kabul gören bir anlayış olduğunu kanıtlamıştır. İster Makedonya Meclisi’nde, ister Meclis dışında, ister iktidarda, ister muhalefette olsun biz her şartta Türkiye ile birlikte olacağız.

Dünden beri Türkiye’den aldığımız mesajlar da Türkiye’nin de her şartta bizimle olduğunu göstermektedir!

Bu hareket belki büyük başarılarla belki de zaman zaman yapılan yanlışlarla anılacaktır. Fakat kesinlikle Türkiye karşıtı odakların değirmenine su taşıyan bir hareket olarak hatırlanmayacaktır!

Zaman bu duruşumuzun ne kadar haklı olduğunu gün gelecek kanıtlayacaktır.

Ayrıca Seçim kampanyası süresince, takip etmiş olduğunuz üzere, şahsıma karşı değişik tehdit ve saldırılar yapılsa da ben kimseyi şahsen hedef almadım, hedef alınmasına da asla izin vermedim.

Siyasi kültür ve olgunluk kuralları dışına çıkmayarak sadece ve sadece siyasi değerler ve yapacağım projeleri tanıtmaya çalıştım.

Buarada, daha önce de belirttiğim gibi ben siyaseti hiçbir zaman kısa sürede kişisel kazanç elde edeceğim bir yarış olarak görmedim. Hak yolunda, millete hizmet yarışı olarak kabul ettim, hep o düsturla hareket etmeye gayret gösterdim.

Bundan sonra da siyasi değerlerimizden ayrılmayarak yapacağını söz verdiğim projeleri de özel olarak yapacağımı ve sözümden geri dönmeyeceğimi buradan bir kez daha duyurmak istiyorum.

Süreç içerisinde bizleri en çok sevindiren husus ise koalisyon ortağımıza karşı anlaşmada vaadettiğimiz oyların tamamını karşılamış olmamızdır. Başta Gostivar, Aşağı Banisa, Vrapçişte ve Zduyne’de beklediğimiz oyları alarak görevimizi yerine getirdiğimizi bildirmek isterim.

O yüzden fırsattan yararlanarak özellikle Gostivar, Aşağı Banisa, Vrapçişte, Zduyne’deki kardeşlerimize ve ayrıca Yukarı Banisa ve özellikle Kalkandelendeki kardeşlerimize teşekkür ederim.

Yeni ve genç ekiple, kısa sürede bu zorlu yola çıkmış olmamıza rağmen büyük bir başarı elde ettiğimizinnde altını çizmek istiyorum. Genç kardeşlerimize de bu yüzden binlerce kez müteşekkirim.

Siyaset uzun soluklu bir süreç.
Bizim yaşımız da genç!

Bundan sonra siyasi değerlerimizden ayrılmayarak birlik ve beraberlik için, yeni ekiplerle ve gençlerle uzun vadeli siyasi projelerimizi gerçekleştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Herkese tekradan tek tek teşekkür ediyorum.

Saygı ve muhabbetlerimle,

Furkan ÇAKO