Vizyon Üniversitesi Yönetimi: Avrupa’da – Balkanlarda yapmış olduğumuz “yerli ve milli ruhu İle bütünleşen” çalışmalar maalesef şer odaklarının saldırılarına maruz kalmıştır.

Uluslararası VİZYON Üniversitesi tarafından Kamuoyu Bilgilendirmesi yayınlandı. Açlıklamayı olduğu gibi okuyucularımıza aktarıyoruz.

KAMUOYU BİLGİLENDİRİLMESİ

Avrupa’da Türk Kültür Medeniyetinin mihenk taşı ve 21. Yüzyıl Vizyonunun ayrılmaz bir parçası olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin kuruluşundan günümüze dek yapmış olduğu çalışmalar birçok Kurum ve Kuruluş tarafından takdir edilmiştir. Türk Kültür Medeniyetinin varlığından ve dolayısıyla üniversitemizin çalışmalarından rahatsız olan kesimler ise haliyle rahatsız olmuşlardır. Söz konusu çevrelerinin asılsız suçlamaları, Avrupa’da – Balkanlarda yapmış olduğumuz“ yerli ve milli ruhu ile bütünleşen” çalışmalar maalesef şer odaklarının saldırılarına maruz kalmıştır.

Birilerinin Yüksek Öğrenimde kurmuş oldukları düzenlerinin ifşa olunması yanısıra, bu konuda kendi tekellerinin de yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlandığı herkesçe malumudur. Netice olarak, Balkanlar’da Türkçe eğitim verme hakkına sahip ilk ve tek Üniversite hüviyetinde olan Üniversitemiz, ne menfus saldırılara, ne kiralık kalemlerin kirli yazılarına, ne komplo teorilere, ne montaj vidyolara ne de algı operasyonlarına boyun eğmeyecektir ve “yerli ile milli ” kararlılığından asla vazgeçmeyecektir.

Kuruluşumuzdan günümüze dek gerçekleşen, itibarsızlaştırma, karalama, yok sayma, farklı şekillerde suçlama ve komplo teorileri teşebbüsleri tarihin derinliklerinde gömüldüğü gibi, tarihin karanlıklarında asılsız ve menfur birer eylem / söylem olarak kalacaktır. Bu tür fiil, eylemler ve beyhude teşebbüsler, bizleri haklı davamızdan, milli duruşumuzdan ve kesin  kararlılığımızdan asla alıkoyamayacaktır.

​​Bu kararlılığımızı bütün ulusal ve uluslararası paydaş Kurum, Kuruluş ve geniş kamuoyuna saygıyla bildirmekteyiz.

ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ