Erdoğan, İzetbegoviç’le FETÖ İle Mücadeleyi Görüşecek

Bosna Hersek basını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Haziran ayı sonunda Boşnak lider Bakir İzetbegoviç’i Türkiye’de ağırlayacağını ve konunun Bosna Hersek’te FETÖ terör örgütü ile mücadele olacağını yazdı.

Bosna Hersek’te yayın yapan Slobodna Bosna gazetesi, Demokratik Eylem Partisi (SDA) lideri Bakir İzetbegoviç’in Erdoğan’ın şahsi daveti üzerine Haziran ayı sonunda Ankara’ya gideceğini ileri sürdü.

İzetbegoviç’in iki gün Ankara’da kalacağını yazan gazete, Bosna Hersek basınında bazı yayın organlarının İzetbegoviç ve Erdoğan arasındaki ilişkilerin iyi olmadığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İzetbegoviç’i sildiği” yönündeki iddialara da gönderme yaptı.

Haberde Bosnalı Sırp milletvekili Neboyşa Vukanoviç’in naklettiğine göre Bosna Hersekli yetkililerin Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı bir görüşmede Çavuşoğlu’nun Bosna Hersek idaresinin FETÖ terör örgütü ile mücadelesinin yetersizliğine işaret ettiği ve Türkiye’nin Bosna Hersek’teki FETÖ iltisaklı kişilere karşı adım atılmasını talep ettiği hatırlatıldı.

Kaynak: Balkan News