Gostivar Melekleri için Faaliyet Gösteren Dernek Mekanı Kapılarını Açtı

Gostivar’da 3 yıldır faaliyet gösteren Birlikte Yapabiliriz Derneği yeni mekanının açılışını gerçekleştirdi.

Özel gereksinimli çocuklar için oluşturulan Birlikte Yapabiliriz Derneği, Gostivar ve yöresinde yaşayan özel gereksinim gerektiren çocukların gelişimi ve topluma adaptasyonu için faaliyet gösteriyor.

Derneğin başında Şpendi Saliya bulunuyor.

Gostivar ve yöresindeki hayırsever kişilerin destekleriyle ayakta duran dernek, dün merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Dernek ofisi açılışında Başkan Saliya basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Yaklaşık 3 yıldır faaliyetini sürdürdüğümüz derneğimizin hayali olan mekana sonunda kavuştuk. Bu mekanı tamamen bağışlar ile yaptığımızın altını çizmek istiyorum. Bu mekanın çocukların zaman geçirebileceği, eğitim alacakları ve topluma adapte olmalarını sağlayacağı desteği alacakları bir merkez olacak. Çocuklarla ilgilienecek bir piskoloğu iş aldık. Sıradaki hedefimiz iise çocukların gelişimine yardımcı olacak bir konuşma terapisti ve bir defektolog almak için maddi yardım topluyoruz. Gün boyunca çocukların birbirleriyle zaman geçirmek için gereken bütün araç ve gereçler temin edilmiş durumda. Çocuklar yaşlarına göre iki gruba ayrılacak ve günde iki defa dernekte bulunacaklar. Cuma günü spor aktiviteleri ve geziler planlanıyor” dedi.