GOSTİVAR’DA TÜRK OKÇULUĞU EĞİTİMİ BAŞLADI

Üsküp Yunus Emre Enstitüsü , Okçular Vakfı, Üsküp Geleneksel Türk Okçuluğu Derneği ve Genç Kalemler Derneği işbirliğinde “Geleneksel Türk Okçuluğu Kursu” açılış programıyla birlikte Gostivar’ın Mustafa Kemal Atatürk İlkokulunda başladı.

Açılış programına YEE Üsküp müdürü Serhat Kula, Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu müdürü Nuri Mazlam, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Eğitimi Geliştirme Bürösü müdürü Zekiriya Hasip, Genç Kalemler Spor başkanı Raif Raif, Genç Kalemler Derneği Başkan Vekili Beytullah Yusuf, İslam Birliği Gostivar müftüsü Sabahudin Zendeli, dernek temsilcileri, öğretmenler ve çok sayıda okçuluğa ilgi duyan öğrenci ve vatandaşlari katılım sağladı.

Üsküp YEE müdürü Serhat Kula, katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında Geleneksel Türk Okçuluğunu genç kuşakların tanıması ve farklı bir beceri kazanmalarını sağlamak amacıyla başlattıklarını dile getirdi. Sırasıyla Genç Kalemler Derneği Başkan Vekili Beytullah Yusuf, Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu müdürü Nuri Mazlam ve Gostivar müftüsü Sabahudin Zendeli katılımcılara selamlama konuşmalari gerçekleştirdi.

Program eğitmenlerin yay ve ok tanıtımları, misafirlerin ok atması ve kurslarla devam etti.