Teksas’ta Kovid-19 Kısıtlamaları Tamamen Kaldırıldı

ABD’nin Teksas Valisi Greg Abbott, eyalet genelinde koronavirüse karşı getirilen kısıtlamaların kaldırıldığını açıkladı.

Düzenlediği basın toplantısında konuşan Abbott, bütün iş yerlerini açtığını ve maske zorunluluğunu kaldırdığını bildirdi.

Koronavirüsün bir anda kaybolmadığını ancak artık bu önlemlere ihtiyaçları olmadığını’ söyleyen Abbott, aşılar ve ilaçlar sayesinde artık Texaslıları koruyacak araçlara sahip olduklarını ifade etti.

Bir süredir partisinden kısıtlamaları sürdürmesi sebebiyle eleştirilere maruz kalan Abbott yaptığı açıklamada, “Çok fazla Teksaslı istihdam fırsatlarından mahrum bırakıldı. Küçük işletmeler faturalarını ödemekte zorlanıyor” diyerek kararı almadaki gerekçesini açıkladı.

Abbott, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda da, “Biraz önce Texas’ta her şeyin  yüzde 100 açıldığını ilan ettim, her şeyin. Ayrıca eyalet genelindeki maske yasağını da bitirdim” ifadelerini kullandı.

Alınan kararlar 10 Mart’tan itibaren uygulamaya konulacak.

Ülkenin en büyük eyaletlerinden olan Teksas’ta bugüne kadar koronavirüs kaynaklı 43 binden fazla ölüm kaydedildi. Eyalet, koronavirüs ölümleri sıralamasında da üçüncü.