Balkanlara Ticaret Köprüsünün Temelleri Ankara’da atıldı

Türkiye Cumhuriyeti Başkenti Ankara’da Türk yatırımcıların Balkan coğrafyasında kolayca yatırımlarını gerçekleştirmesi için yeni bir şirket kuruldu. “ Kala Balkan Ticari Danışmanlık şirketi” Prizren doğumlu Faridin Kala tarafından 2021 yılının ilk sürprizi olarak açıldı. Kala, Türkiye Cumhuriyetine eğitim almaya geldi.

O yıllarda girişimci ruhu onu öğrenci liderliği yapmaya zorladı. Ana vatanı gibi gördüğü ülkede hayallerinin peşinden giderken birçok başarıya da imza attı. Başta ülkesi Kosova olmak üzere tüm Balkan öğrencileri için bir damla su olmaya gayret gösterdiğini her fırsatta dile getiren Prizrenli girişimci KALA açılışta dostlarını davet ederek açtığı şirketi tanıttı.

Balkan ülkelerine yatırım yapmak isteyen iş adamlarına büyük ölçüde danışmanlık sağlanacağı bilgisini paylaştı. Yaptığı konuşmada ayrıca güzel yarınlar için Türkiye ile Balkan ülkeleri arasında bir gönül köprüsü kurmaya çalıştığını belirtti. Bu köprüyü ticaret alanına taşıdığının altını çizdi.
Genç Girişimci Kala “Türkiye üretsin biz Balkanlara pazarlayalım anlayışı ile çıktığımız bu yolda Türkiye’den Balkan ülkelerine ticaret köprüsü kurmayı hedefledik” şeklinde konuştu. Türkiye mezunları da unutulmadı.

Faridin Kala konuşmasında Türkiye’den mezun olmuş öğrencilere de yer verdi.
Onları unutmadığını ve işbirliği içerisinde olacaklarının müjdesini paylaştı. En yakın zamanda Kala danışmanlığın Balkan ziyaretleri gerçekleştireceği bilgisi paylaşıldı.