ERSİN SÜLEYMAN DOKTORA TEZİNİ BAŞARIYLA SAVUNDU  

Ersin Süleyman,geçtiğimiz 23 Aralık 2020 tarihinde Kalkandelen’in Güneydoğu Avrupa Üniversitesi Hukuk Fakültesinde “ 2005-2015 Döneminde Makedonya Cumhuriyetinde Göç Sürecinin Etkisi Sonucu İnsan Ticareti” başlıklı doktora tezini başarıyla savundu. Söz konusuı tez Balkanlar’da bu başlıkta yapılan ilk bilimsel araştırma özelliğindedir. Bununla birlikte Gostivar, Hukuk Bilimleri-Ceza Hukuku Doktoru unvanını elde eden bir akademisyen daha kazanmış oldu. Ersin Süleyman’a akademik hayatında başarılar dileriz.

 

Ersin Süleyman Kimdir ?

Ersin Süleyman 1982 yılında Vrapçişte’de dünyaya geldi. İlkokulunu Vrapçişte’de, orta okulunu ise Gostivar Belediye Lisesinde tamamladı. 2001 yılında Kalkandelen’in Güneydoğu Avrupa Üniversitesi Hukuk Fakultesine kayıt olan Süleyman, lisansını 2005 yılında tamamladı. Ardından 2008 yılında kaydını yaptırdığı yüksek lisansını Kosova’da Priştine Devlet Üniversitesi Hukuk Bölümünde başarıyla tamamladı.

Kuzey Makedonya Cumhuriyetinden başka Avusturya, Slovakya, Yunanistan, Ukrayna, Bulgaristan, Türkiye gibi ülkelerde kriminoloji alanında bir çok bilimsel ve araştırma ağırlıklı uluslarararası konferanslara katılım sağlamıştır.

Başbakanlık dahil bir çok devlet kurumunda görev yapan Süleyman, 2005 yılından beri Avrupa Birliği Projesi olan  “En İyi 100 Öğrenci” kapsamında dereceye girerek Makedonya Cumhuriyeti Kriz Yönetim Merkezinde kadrolu olarak çalışmaktadır.

Ersin Süleyman aynı zamanda Gostivar’ın Uluslararası Vizyon Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim ekibinde de yer almaktadır.