Anadolu Isuzu Kendo’da İlk Teslimat Kuzey Makedonya’ya Yapıldı

Anadolu Isuzu’nun yurt içi ve dışı müşteri ihtiyaçları doğrultusunda Ar-Ge merkezinde geliştirdiği ve Avrupa’nın kalite standartlarına uygun olarak ürettiği Kendo’da ilk teslimat, Kuzey Makedonya’nın Bitola şehrine yapıldı.

 

Şirkettken yapılan açıklamaya göre Anadolu Isuzu, geleceğin toplu taşıma trendlerine uygun olarak tasarladığı CNG motora sahip çevre dostu aracı Kendo’nun ilk teslimatını gerçekleştirdi.

 

Şubat ayında Kuzey Makedonya ile imzalanan anlaşma kapsamında 6 adet Kendo, Bitola’daki REK Bitola Enerji Santrali’nde hizmet vermek üzere teslim edildi. REK Bitola Enerji Santrali’nde 19 Aralık 2020’de düzenlenen teslimat törenine Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev katıldı.

 

15 yıl önce Makedonya pazarına kamyon kategorisi ile giriş yapan Anadolu Isuzu, ülkeye ilk otobüs ihracatını 2019 yılında yapmıştı. Anadolu Isuzu, geçen yıl Üsküp Havalimanı’ndaki kapasite artışı projesinin bir parçası olarak alınan satın alma kararı ile 3 adet Citiport’u TAV Havalimanı’na ve 4 adet CNG sistemli Isuzu Citiport aracı ise Makedonya’nın Prilep Belediyesi’ne teslimatını gerçekleştirdi.