Genç Diplomat Akademisi TGK-TÜGVA İşbirliğiyle Kuzey Makedonya’da

Türk Gençlik Kulübü ve TÜGVA ülkemiz Kuzey Makedonya’da Genç Diplomasi Akademisi ile bir ilki gerçekleştiriyor.

TUGVA tarafından Türkiye’de gerçekleştirilen program, bu yıl TGK ile beraber Kuzey Makedonya’da gerçekleştirlecek.

Türk Gençlik Kulübü’nün girişimleri ve TUGVA işbirliği ile Maarif Kalkandelen Kampüsünde düzenlenecek akademiye siyasetçiler, akademisyenler, diplomatlar ve kurum temsilcileri katılıp seminer verecekler.

TGK tarafından yapılan açıklamada Genç Diplomat Akademisi için özet bilgiler şu şekilde:

Genç Diplomat Akademisi Projesi; Üniversitede lisans/lisansüstü eğitim gören veya mezun olmuş; siyaset, politika ve diplomasiye yakından ilgili, bu alanlarda ihtisas yapmayı ve gelecekte bu alanda iş sahibi olmayı hedefleyen gençlere yönelik seminer, çalıştay ve dersler bütünüdür.

Projede, bahse konu olan alanlarda uzman, profesör, akademisyen, büyükelçi ve bürokratların iş hayatında karşılaşılabilecek durumlara dair kişisel deneyim ve tecrübelerini paylaşmaları amaçlanmaktadır.

Kuzey Makedonya Genç Diplomasi Akademisi 2021 Mart ayında Kalkandelen Maarif Okulları Kampüsünde gerçekleşecek.

Seminerler, dersler, konferanslar, spor aktiviteleri, kitap okumaları gibi etkinlikleri içindr barındıran Genç Diplomat Akademisi’ne katılan arkadaşlar hem sertifika sahibi olacak hem de Türkiye’de staj imkanına
kavuşacaktır.

Program sonunda dereceye giren ilk 3 kişiye, ödül olarak Türkiye’de staj imkânı sunulacaktır.

Genç Diplomat Akademisi’ne katılmak isteyen arkadaşlarımız Türk Gençlik Kulübü’nün web sitesi, e-mail ve sosyal medya hesaplarından başvururda bulunabilirler.