Filipçe: Hastane Kapasitelerini Güçlendirmeyi Planlıyoruz

Sağlık Bakanı Doç.Dr. Venko Filipce ve Bulaşıcı Hastalıklar Komisyonu Başkanı Dr. Zarko Karadzovski, bugün ülke çapındaki Üniversite Klinikleri, Klinik ve Genel Hastanelerin yöneticileriyle ve Üsküp’teki Kliniklerin ana hemşireleriyle bir çalışma toplantısı düzenledi.

Toplantıda, butün hastane yöneticilerinin koronavirüs hastalarının tedavi edildiği bölümlerde ek kapasitelerin ve sağlık personeli optimizasyonunu sağlaması için karar alındı.

Filipçe yaptığı açıklamada “Önümüzdeki dönemde ülkedeki tüm sağlık kapasitelerini güçlendiriyoruz. Koronavirüslü hastaların tedavisinde yer alacak ve aynı zamanda bulaşıcı hastalıklar bölümlerindeki meslektaşlarımıza yardımcı olacak halk sağlığı profesyonellerini tam anlamıyla harekete geçiriyoruz. Kışın bu öngörülemeyen virüsle daha iyi başa çıkabilmek için ek tesisler hazırlıyoruz” dedi.

Bakan Filipçe, hastaların hastaneye kaldırılması sırasında covid virüsünün varlığını tespit etmeye yardımcı olmak için hızlı testlerin gelmesinin beklendiğini vurguladı