Ulusal Çevrimiçi Eğitim Sayfası Çöktü

Ulusal çevrimiçi eğitim platformu bugün ilk defa kullanılmak üzere test edildiği sırada çok fazla yoğunluk olduğu için çöktü.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ve ögretim yılı başlamadan önce platformu tanıtmak üzere davet edilen ögrenciler yoğun katılım olduğu için profilerine giriş yapamadılar.

Yapılan açıklamada “ Bugün yapılan eğitim denemesi platformun işlevseliğini elde etme sürecinin bir parçasıdır. Eğitim aşamasında karşılaşılabilecek her türlü zorluklar tespit edilip üstesinden gelmek için çalışmalar yapılacak. Eğitim yılının bu platform üzerinden sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için bu gibi denemeler önümüzdeki günlerdede devam edecek” denildi.

Eğitim Bakanı Mile Carovska, ulusal platformun Makedonca, Arnavutça, Türkçe, Sırpça ve Boşnakça olmak üzere beş dilde öğrenim sağladığını ve devlet ilk ve orta okullarında 250 bin öğrenci ve 25 bin öğretmen tarafından kullanılacağını söyledi.

Carovska, öğretmenlerle birlikte eğitimin tanıtımına doğrudan katılmalarını sağlayacak olan platformu öğrencilerin kendilerinin tamamlayıp yükseltebileceklerini duyurdu.

Platform, Eğitim ve Bilim Bakanlığı ile FINKI ve MASIT işbirliği yardımıyla geliştirildi.