Bakan Yardımcıları Seçildi

 

Dün akşam meclisin 13. Oturumunda 44 red oyuna karşılık 62 evet oyuyla hükümet yeni bakan yardımcılarını seçti.

Başkim Hasani Savunma Bakan Yardımcısı, Nazim Buşi İçişleri Bakanı Yardımcısı, Agim Nuhiu Adalet Bakanı Yardımcısı seçilirken, İlhan Rahman, Siyasi Sistem ve Toplumlar Arası İlişkiler Bakanlığından sorumlu yeni Bakan yardımcısı, Fatmire Isaki ise Dışişleri Bakanı Yardımcısı oldu.

Dimitar Kovacevski Maliye Bakanlığında Bakan Yardımcısı olurken Ekonomi Bakanlığı’nda Zoran Manevski yer alacak.Tarım, Orman ve Su Ekonomisi Bakanlığında Bakan Yardımcısı görevine ise daha önce aynı yerde bakanlık görevinde bulunan Trajan Dimkovski getirildi.

İlir Hasani Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı seçildi. Arafat Şabani Eğitim ve Bilim Bakanlığı yeni Bakan Yardımcısı, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yardımcılığına Enver Hüseyin, Yerel Özerklik Bakanlığı yardımcılığına Zoran Dimitrovski ve Kültür Bakanı yardımcısı Sedat Süleymani seçildi.

Bilgi Toplumu ve İdare Bakan Yardımcısı Aleksandar Bajdevski olurken, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı Yardımcılığına Bekim Recepi, Çevre ve Fiziki Planlama Bakanlığı Yardımcılığına Hristina Odzaklieska getirildi.