Zaev “Ekonomist” Panelinde Konuştu

Başbakan Zoran Zaev, “Ekonomist” dergisinin Atina’da düzenlemiş olduğu Batı “Balkanların geleceği” adlı panelde bir konuşma gerçekleştirdi.

Zaev,batı balkan ülkelerinin birlikte aynı sağlık ve ekonomik zorluklarla karşı karşıyayız ve ancak birlikte, daha yakın işbirliği ve daha fazla dayanışma ile bunların üstesinden gelebiliriz derken, iyi komşuluk ilişkilerine yatırım yapmaya, diyalog ve hoşgörü ile açık sorunların üstesinden gelmeye ve bölgesel işbirliğini geliştirmeye devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Kuzey Makedonya’da yapılan son parlamento seçimlerinin sonucunda, vatandaşların ülkenin geleceği için büyük önem taşıyan zor kararlarda sorumululuk alan siyasetçileri seçtiklerini belirti.

Zaev,”Yunanistan ve Bulgaristan ile yaptığımız anlaşmalar, bölgedeki liderlere barış ve istikrarı teşvik etmeye, bölgesel işbirliğini güçlendirmeye, daha fazla ekonomik kalkınmaya ulaşmaya ve Avrupa-Atlantik entegrasyonuna tamamen bağlı kalmaya kendilerini adamaları için yeterince büyük bir adımdır” dedi.