Çarşının Sesi 15 Eylülde Başlıyor

Üsküp Büyükşehir Belediyesinin destekleri ve Kültür Enformasyon Merkezinin organizasyonuyla Çarşının Sesi bu yıl 15-17 eylül tarihleri arasında Üsküp Türk Çarşısında gerçekleştirilecek.

Çok sayıda sanatçının katılacağı organizasyonda Adil Aluş ve Yeni Yol Orkestrası tarafından 15 eylül tarihinde, saat 17:00’de yapılacak olan gösterimle Makedonya Türk Müziği, Makedonyalı müzik severlere tanıtılacaktır.
Makedonya türk sanatçılarından Ebrar Mazhar da bu organizasyonda yer alacak isimler arasında.

Organizasyon sosyal mesafe ve maske kuralları dikkate alınarak gerçekleştirilecek.

Organizasyon nedeniyle yayınlanan bildiri şu şekilde:

BASIN BİLDİRİSİ

Üsküp Büyüksehir Belediyesinin destekledigi ve Kültür Enformasyon Merkezi ( K I C ) nin organize ettiği “Çarsinin Sesi” bu yıl 15-17 Eylül 2020 günleri arasinda Üsküp Türk carşısında organize edilecektir. Çok sayıda grup ve sanatçının katılacağı büu organizasyonda Makedonyada Türk Müzigi adına Adil Aluş ve Yeni Yol orkestresinin 15 Eylül 2020 saat 17.00 de Murat Paşa Cami önündeki konserle Türk müziğini Makedonyali müzik severlere tanıtacaktır. Konserde Rumeli Türküleri ve Türk Halk-Sanat müziğinin belli eserleri yer alacaktır. Konserde konuk sanatçılar ve çok sayıda tanınmış müzisyenlerden oluşan orkestre coşkulu bir konser havasi yaşatacaktır.
Konuk sanatçılar Ebrar Mazhar, Yule NIkolovska, Cemil Kuçeviç gibi ses sanatçılar Hilmi Baki(keman), Burhan Yaşari(klarnet), Timko Cucakovski (kanun) gibi müzisyenlerin yer alacaği konser siz Makedonyali müzik severleri davet etmek ve konserimize katilmanızı arz ederiz .
Saygilar ,