TGK’den Türkiye’ye Çalışma Ziyareti

Türk Gençlik Kulübü Genel Başkanı Onur Loç ve Genel Başkan yardımcısı Yasin Atalko Türkiye’ye çalışma ziyaretinde bulundular. İstanbul ve Ankara’da çeşitli ziyaretler altı gün boyunca devam etti.

TGK temsilcileri Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğluyla görüştü. Külüpten yapılan açıklamada gençliğe yapılabilecek hizmetlerin değerlendirildiği açıklandı.

İstanbul’da ise Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ofisine ziyarette bulunudu.
Diğer yandan TGK temsilcileri Eyüp Belediye Meclisi Cengiz Çup ile buluştular. Eyüp Belediye Başkanı Deniz Köken tarafından kabul edildiler.

Ayrıca Türkiye’ye göç eden Gostivarlılar tarafından kurulan Gostivarlılar Derneği ile Gostivar ve Köyleri Derneği de ziyaret edildi. Dernek Başkanları Orhan Sipahi ve İlker Türkoğlu ile görüşmeler gerçekleştirildi.

Ziyaret edilen yerlerden bir diğeri ise Rumeli Türkleri Vakfı oldu. RUTEV’deki görüşmeler akşam yemeği ve toplantı şeklinde gerçekleşti. Toplantıya RUTEV Başkanı Nazım Doğan ile yönetim kurulu üyeleri Kemal Baltepe, Melek Aras, Şinasi Baki, Gülay Dalyan ve Atilla Baykal katıldı.
Rumeli Türkleri Vakıf Başkan Vekili Kemal Baltepe yaptığı açıklamada; “Rumeli Türkleri Vakfımız, RUTEV ‘i Gostivar Merkezli “Kuzey Makedonya Türk Gençlik Kulübü” Genel Başkanı Onur Loç ile Başkan Yardımcısı Yasin Atalko nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır. Çalışmaları, projeleri ve düşüncelerini dinledik. Çok yeni bir kuruluş olmalarına karşı hızlı bir şekilde teşkilatlanmaları, saygılı bir yaklaşım ve güzel projelerini ilgi ile sosyal mesafeye dikkat ederek dinledik. Kendileri ve çalışma arkadaşlarına, çıktıkları bu ulvi yolda başarılar diliyoruz. Kuzey Makedonya’da bulunan Türk gençlerine katkı sunma gayretlerinede kolaylıklar diliyorum” dedi.

İstanbul’da Gaye İnsan Uluslararası Yardım Derneği Başkanı Bilgehan Murat Miniç ve yönetim üyeleriyle çalışma kahvaltısında bir araya gelindi.

Ziyaret edilen diğer bir kurum ise Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu oldu. Başkan Kamuran Atakan ile verimli görüşmeler gerçekleştirildi.

Çalışma ziyaretlerinin sonuncusu ise
Türkiye Gençlik Vakfı’da gerçekleştirildi. TÜGVA Genel Başkanıyla yapılan görüşmenin ardından kulüpten yapılan açıklamada :
“Bugün Türk Gençlik Kulübü olarak, TÜGVA Genel Merkezi’nde genel başkan Enes Eminoğlu ile bir araya geldik.

Görüşmemizde, TÜGVA ile Türk Gençlik Kulübü arasında yapılabilecek ortak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.” denildi.