TÜRK DÜNYASININ 12 YILDIR DEVAM EDEN İLK VE TEK EDEBÎ YARIŞMASI BAŞLIYOR

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY ve Avrasya Yazarlar Birliği iş birliğinde ilki 2008 yılında büyük bilgin Kaşgarlı Mahmut’un doğumunun 1000. yılında yapılan hikaye yarışmasının 6.sı başlıyor.

Geçen yarışta Türk Dünyası’nın değişik coğrafyalarında yaşayan devlet ve topluluklarından yoğun katılımın olduğu yarışmaya yine dünyanın her yerinde yaşayan ve Türkçe, Özbekçe, Kazakça, Kırgızca, Tatarca gibi bütün Türk dilli yazarların katılımına açıktır.

Yazarlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz.

VI. Uluslararası Kaşgarlı Mahmut Hikâye Yarışması Faaliyet Takvimi

Konu: Serbest
Eserlerin Son Teslim Tarihi: 15 Kasım 2020
Dereceye Girenlerin Açıklanması: 15 Aralık 2020
Uluslararası Ödül Töreni: Aralık 2020
Uluslararası Ödüller:
Birinciye: 25.000 TL
İkinciye: 20.000 TL
Üçüncüye: 15.000 TL
Mansiyon: 10.000 TL

Uluslararası ödül töreni online yapılacaktır.

Yarışma Şartnamesi:
1. Yarışmaya katılacak eserler kmahmut2020@gmail.com adresine e posta yolu ile teslim edilecektir.
2. Yarışmaya katılacak olan eserlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.
3. Hikâye konusu serbesttir.
4. En çok iki ayrı hikâye ile katılmanın mümkün olduğu yarışmada, gönderilecek hikâyelerin her birinin en az 1.000 (bin) en çok 10.000 (on bin) kelimeden oluşması gerekmektedir.
5. Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin üzerinde sadece rumuz bulunacaktır; rumuz dışında yarışmacının kimliğini belirten herhangi bir işaret bulunması halinde hikâye yarışma dışı bırakılacaktır.
6. Yarışmacı kimlik kopyası, açık adresi, biyografisi ve rumuzu ile birlikte 1 adet fotoğrafını ayrı dosya halinde gönderecektir.
7. Eserler, bilgisayarla 12 punto olarak yazılacaktır.
8. Yarışmaya katılan hikâye metinleri kesinlikle geri verilmeyecek ve metin sahibi bu konuda hiçbir hak iddia edemeyecektir.
9. Yarışmada ödül kazanan eserlerin yayın hakları Avrasya Yazarlar Birliği’ne ait olacaktır.