Rusino İçin Askeri Destek

Gostivar Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bugün Gostivar Belediyesinde Kuzey Makedonya Ordusu heyetini ağarladı.

Özel Kalem Müdürü Valbon Limani’nin ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmede, Kuzey Makedonya Ordusunu temsilen Dağıtım Birliği Komutanı Albay Agron Neziri ve İsviçre Ticari İşler Sekreterliği Katı Atık Birimi danışmanı Aleksa Tomovski katıldı.

Gostivar Belediyesi daveti üzerine gerçekleşen toplantıda, Rusino Deposu hakkında son gelişlerle ilgili yetkililere bilgi verildi.

Gostivar Belediyesi ve 9 Polog Belediyesinin daha depoyu kullandığı fakat Gostivar Belediyesinin bu noktada yanlız bırakıldığı vurgulandı.

Albay Agron Neziri, yangınların devam etmesi durumunda iş makineleri ve insan kaynakları bakımından ordunun Gostivar Belediyesine yardıma koşacağını belirtti.

Toplantıda Rusino Deposu haricinde yapılabilecek işbirlikleri de ele alındı.

Dün gece Gostivar Şehir Parkında yapılan açık oturuma Belediye Başkanı Arben Taravari, Gostivardaki sivil toplum kuruluşları ve çevre bakanlığı temsilcileri katılmıştı. Bu oturum hakkında da misafirlere bilgi verildi.

Oturumda Belediye Başkanı Arben Taravari, “Bu saatten sonra Gostivar dışındaki hiçbir Polog belediyesi Rusinoyu kullanamaz” dedi.

Heyet Rusinoda incelemelerde bulundu.