Sağlık Sektöründe İyileştirmeler Devam Ediyor

Sağlık Bakanlığı, sağlık sektöründeki iyileştirmeler hakkında bir bildiri yayınlandı.
Yayınlanan bildiride Üsküp Psikiyatri Kliniğinde son üç yılda gerçekleştirilen düzenlemelerden bahsedildi.

Daha uzun süre kalan hastaları düşünerek klinikte bazı düzenlemeler yapıldı. İç bölümde yeni mobilya ve yataklar ve klimalar ile daha ferah bir ortam hazırlandı. Ayrıca kliniğin çatısı yenilendi ve dış alan düzenlendi. Bu şekilde hastaların dışarıda temiz hava alırken daha iyi vakit geçirebilecekler.

1993 yılında Psikiyatri Kliniğin açılmasından bu yana ilk defa 27 yıl sonar yeni yataklar alındı. Toplamda yeni 45 yatak monte edildi. Klinik bahçesinde yerleştirilen yeni banklarda artık hastalar dışarıda temiz hava alırken daha sağlıklı vakit geçirebilecekler.

Ek olarak klinikte hastaların tedavisinde kullanılmak üzere son teknoloji antipsikotik yöntemler uygulanmaktadır. Ayrıca klinik Avrupa Programları (Horison 2020) aracılığıyla bilimsel araştırma projelerinde de yer almaktadır.

Daha modern yapılar ve daha modern tedavi yöntemlerini hayata geçirmeye çalıştıklarını söyleyen Sağlık Bakanlığı, “Son üç yılda Bakanlık 30 dan fazla halk sağlığı kurumunda çeşitli iyileştirmeler yapmıştır. Böylelikle hem hastalar daha iyi koşullarda tedavi görüyor hem de sağlık çalışanlarımız daha güzel koşullarda mesleklerini icra ediyor” denildi.