Türk Gençlik Kulübü Radoviş Teşkilat Başkan Yardımcısı Dr.Hamdi Eyuboğlu’dan VardarPress’e Röportaj:

  • TGK Radoviş Teşkilatı Başkan Yardımcısı Hamdi Eyuboğlu’ndan, TGK Radoviş Teşkilatı ile ilgili bilgi aldık. Yaptıkları çalışmalardan bahseden Eyuboğlu, ayrıca gençlere eğitimin ne kadar önemli olduğundan ve kendilerini sürekli her alanda geliştirmeleri gerektiğinden söz etti.

1. Biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Ben Dr. Hamdi Eyuboğlu, Radoviş belediyesine bağlı küçük ve şirin bir Yörük köyü olan Pırnalı’da doğdum. Eğitim hayatıma kendi köyümden başlayarak, lise eğitimime Kalkandelen Sağlık Meslek Lisesinde devam ettim. 2019 yılında İştip ‘’Gotse Delçev’’ Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi’nden mezun odum. Kendi Türk ve Müslüman kimliğimize, kültürümüze sahip çıkmak amacı ve hedefi ile eğitim hayatım boyunca birçok sivil toplum ve kuruluşta aktif görev aldım. Aynı hedefler doğrultusunda TGK Radoviş Teşkilatı’nda Yardımcı Başkanlık görevini yürütmekteyim.

2. TGK Radoviş Teşkilatı bölgede ne gibi çalışmalar yürütüyor?

TGK Radoviş Teşkilatı, TGK’nın bünyesinde bulunan diğer teşkilatlar gibi gençlere yönelik birçok faaliyet yürütmektedir. Bunların arsında öne çıkan faaliyetlerimiz ilkokul ve lise öğrencilerimize yönelik çeşitli alanlardaki haftalık destek kurslarımız. Bu kurslarımız gönüllü öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Aynı öyle yıl içerisinde gençlerin ilgisini çekecek konular üzerine konferanslar düzenliyoruz. Diğer taraftan haftalık kitap okumaları, çeşitli kültür, sanat ve spor aktiviteleri düzenlemekteyiz. Tüm bu faaliyetlerimizi pandemi protokollerine uygun şekilde yapmaktayız.

3.Bölgedeki çalışma ekibinizden memnun musunuz?

TGK Radoviş Teşkilatı olarak gerek yönetim kurulumuz olsun, gerek üyelerimiz olsun ellerinden gelenin fazlasını vermeye ve aktif olmaya özen gösteriyorlar. Birçok kurumda olduğu gibi bizim de eksik kaldığımız ve daha aktif olmamız gerken alanlarımız var. Zamanla bu eksikliklerimizi de gidermeye çalışacağız.

4. Gençlere söylemek istediklerinizi kısaca alabilir miyiz?

Genç kardeşlerime söylemek istediklerimin başında eğitimlerine özen göstermeleri geliyor. Aynen öyle eğitim gördükleri esnada kendilerini geliştirmeyi de ihmal etmemeleri gerekiyor. Bunu da çeşitli kurum ve kuruluşların sayesinde yapmaları mümkündür.